יעוץ אקוסטי

השמיעה היא אחד מחמשת החושים של האדם. אדם בלי חוש שמיעה מאבד חלק גדול מאד מיכולותיו הפיזיות, אדם יכול לאבד את חוש השמיעה כתוצאה מחשיפה לרעש בעוצמות בלתי סבירות, לפעמים האדם אינו יודע שהוא עלול להיחשף לרעש חזק מהסביבה ואינו מודע לנזקים המתמשכים שיכולים להיות עקב החשיפה לאורך זמן לעוצמת רעש גבוהות.

לקול מקורות שונים חלקם נעימים לאוזן האדם וחלקם מפריעים ואף מטרידים.

בד"כ אנחנו מתלוננים כאשר הקול (ה"רעש" - Noise) עולה על עוצמה מסוימת (סף הרעש), אך לא רק "עוצמת הקול" היא זאת שמטרידה, הקול הינו גל הנע באוויר ומלבד מ"עוצמת הקול", מתווסף פרמטר נוסף שהוא "תדירות הקול".

ודאי לא פעם אחת שמעתם את חבריכם מתלוננים על רעש הסביבה, רעש הבוקע מכלי עבודה מכאני/חשמלי, רעש הנובע מהמנוע של מערכת מיזוג האוויר, בריכת השחייה של השכן, רעש הנובע ממעבר קול בין קירות משותפים ועוד תלונות על רעשים שונים שנמצאים בסביבה ומטרידים את אוזן האדם.

כבר כמעט הכל הוסבר על מע' השמיעה של האדם...אנחנו לא נכנס להסבר האנטומי על מבנה אוזן האדם ומע' השמיעה בגוף...אבל אנחנו יודעים שקולות (רעש) מסוימים בעוצמתם, תדירותם ובמשכם יכולים להביא אדם לידי איבוד דעת ואף לגרום למחלות שונות וחוסר יכולת לתפקד בחיי היומיום...ובשביל זה אנחנו נמצאים כאן.

לנתח את מקורות הקול ("רעש") של הסביבה לעלות על שורש הבעיה ולתת לכם פיתרונות אקוסטיים להפחתת/מניעת רעש קיים ועתידי.

אנו בחברת "אשחר" נשקוד וניתן לכם את הפתרון המיטבי לבידוד/הנחתה/הקטנה של עוצמת הרעש המגיעה מהסביבה על ביתכם ומשפחתכם/עובדיכם תוך מחשבה של מינימום שינויים אדריכליים במבנה ומחיר סביר.

מדידת רעש:

כולם היום יודעים איך למדוד ולנטר רעש:

נכנסים לחנות התוכנות של Google, מורידים תוכנת למדידת רעש לטלפון הנייד או קונים ב- Ali express מכשיר מדידת רעש במחיר מצחיק...ומודדים.

למדידת רעש זאת אין כל ערך, ותשאלו מדוע ?

  • המכשיר עצמו אינו מכויל ואינו מדויק מספיק.
  • המיקרופון (הרגש - Sensor) לא עבר כיול ואינו מותאם לרוחב הסרט הנדרש.
  • אמינות הבדיקה מוטלת בספק, ומדידה שכזאת אינה כבילה בערכאה משפטית (גם לא ב"בוררות")

כדי לבצע מדידה כמו שצריך אנו נדרשים למכשיר מדידה אמין, מדויק וכזה שעבר כיול עפ"י תקן, גם המדידה עצמה צריכה להיעשות עפ"י התקנים (קיימים תקנים ישראלים ותקנים אירופיים המנחים כיצד לבצע את הבדיקה)

אצלנו בחברת "אשחר" קיימת היכולת למדידת וניטור רעש המבוצעת באמצעות מכשיר תיקני, שעובר כיול לפני כל בדיקה והינו עומד בסטנדרטים ובתקנים הישראלים והאירופאים.

קצת על מכשירי הבדיקה:

Nor 140  - מכשיר למדידה רעש מתוצרת חב' Norsonic הנורבגית, מזה 40 שנה החברה מתמחה ביצור ציוד כיול ומדידה אקוסטי, המכשירים של החברה נחשבים למעולים ואמינים בתחום המדידות האקוסטיות ועומדים בשורה ראשונה ביחד עם מכשירי מדידה של חברות אחרות ששמם יותר ידוע.

המכשירים בעלי תו תקן אירופאי ומיובאים לארץ ע"י חברת "מטיאו-טק".